STOWARZYSZENIA » ZHP » Tuszyńskie zuchy i harcerze nad Jeziorem Lucieńskim - lipiec 2013


Tuszyńskie zuchy i harcerze wrócili z obozu…

26 lipca zuchy i harcerze zrzeszeni w hufcu ZHP Tuszyn wrócili z trzytygodniowego pobytu nad Jeziorem Lucieńskim.

Wraz z kadrą stanowiliśmy prawie siedemdziesięcioosobową grupę. W tym roku na swojej bazie gościł nas hufiec Zduńska Wola.

Największą zaletą obozu była bezsprzecznie świetna pogoda. Umożliwiła ona realizację bogatego programu harcerskiego i rekreacyjnego. Znalazł się czas na zajęcia i biegi terenowe, budowanie szałasów, wykonanie kuchni polowej, harcerskie ogniska i spotkania integracyjne. Uczestniczyliśmy w zorganizowanym przez zuchy z kolonii hufca Łódź Polesie festiwalu piosenki obozowej i turystycznej. My zaprosiliśmy naszych kolegów do udziału w fabularyzowanej grze terenowej „Harry Potter”.

Jedną z atrakcji była całodniowa wycieczka do Torunia. Tam jako rycerze krzyżaccy przemierzyliśmy wraz z przewodnikiem Stare Miasto, odwiedziliśmy Planetarium , a na koniec poznawaliśmy tajniki tradycyjnego wypieku pierników. Mogliśmy nawet pod okiem znawców tego rzemiosła samodzielnie je wykonać. Nie zabrakło czasu na wspólne zdjęcia nad Wisłą.

Druga wycieczka odbyła się do pobliskiego do Gostynina. Miasteczko jest niewielkie, ale niezwykle urocze.

Dzięki słonecznej pogodzie dużo czasu spędziliśmy nad wodą, korzystając z uroków mazurskiego jeziora. Było i plażowanie, i kąpiele, i pływanie kajakami, a wszystko pod okiem profesjonalnej i doświadczonej kadry.

Harcerski obóz to także okazja, aby zakosztować prawdziwej samodzielności. Nikt za nas przecież nie pościeli kanadyjki, nikt nie umyje menażki, a jeszcze czasem trzeba posprzątać stołówkę i łazienki. Nikt jednak nie narzeka, a wszyscy już planują wyjazd za rok , może tym razem nad morze?

Serdeczne dziękujemy za wsparcie Władzom naszego miasta.

Czuwaj !

Zuchy, harcerze i instruktorzy

hufca ZHP Tuszyn


 Informacja wytworzona przez / odpowiada za treść informacji:
  Elżbieta Rygielska [Dyrektor Gimnazjum Nr 2 w Tuszynie] dnia 7 sierpień 2013
Informacja opublikowana przez:
  Busiakiewicz Marek dnia 7 sierpień 2013 godz. 10:34
Ostatnia modyfikacja: [Rejestr zmian]
  Busiakiewicz Marek dnia 7 sierpień 2013 godz. 10:58
Liczba odsłon:
  13629 od 7 sierpień 2013 godz. 10:34  (średnio 4.43 odsłon/dobę)

Urząd Miasta w Tuszynie
tuszyn@tuszyn.info.pl