ARCHIWUM » WYDARZENIA / IMPREZY » Rok 2006 » Rozpoczecie budowy nowego Domu Kultury


                              Budowa Domu Kultury 
     Dnia 20 września została zawarta umowa z konsorcjum firm w składzie P.P.U.H.  MEJ  Sp. z o.o. i  U.P.B.  ARBUD  a Gminą Tuszyn, co pozwoliło rozpocząć budowę NOWEGO DOMU KULTURY w Tuszynie.  Aktualnie główna siedziba Miejskiego Ośrodka Kultury i Turystyki w Tuszynie znajduje się w starym budynku, który został zaadoptowany na ten cel w 2000 roku. Ośrodek posiada tu tylko 3 sale do zajęć i niewielką czytelnie z biblioteką. Budynek ten nie spełnia już dziś naszych potrzeb i oczekiwań. 

    Głównym założeniem realizowanej inwestycji (budowa nowoczesnego ośrodka) jest poprawa warunków funkcjonowania naszego ośrodka kultury, stworzenie warunków dla funkcjonowania koła filmowego z możliwością projekcji filmowych na sali widowiskowej. Możliwość prezentacji naszych dotychczasowych osiągnięć w dziedzinie kultury, dalszy rozwój z możliwością promocji na odpowiednim poziomie.  
    Posiadanie w nowym budynku odpowiedniej ilości przystosowanych sal wraz z salą widowiskową umożliwi nam osiągnąć założony cel, a także poprawi funkcjonowanie ośrodka, który stanie się bardziej atrakcyjny i dostępny dla mieszkańców.

 
Zakończenie budowy i oddanie obiektu do użytku planowane jest na listopad 2007 r.


 

                

                 

                 


 

             Zobacz zdjęcia z budowy

 Informacja wytworzona przez / odpowiada za treść informacji:
 
Informacja opublikowana przez:
  Artur Olasik dnia 5 październik 2006 godz. 13:19
Ostatnia modyfikacja: [Rejestr zmian]
  Artur Olasik dnia 23 maj 2007 godz. 15:25
Liczba odsłon:
  22406 od 5 październik 2006 godz. 13:19  (średnio 4.48 odsłon/dobę)

Urząd Miasta w Tuszynie
tuszyn@tuszyn.info.pl