ARCHIWUM » 2013 » TARGOWISKA » Targowisko Gminne 'Nowy Bazar'


                     Tuszyn - to nieduże miasto położone 15 km na południe od Łodzi przy drodze krajowej Nr 1 (Gdańsk-Cieszyn). Tradycje handlowe Tuszyna sięgają początków XIX wieku. Wtedy to odbywały się targi, na które zjeżdżali kupcy z Wielkopolski, Mazowsza i Śląska. Obecnie specjalnością Tuszyna są targowiska. Znane są one już od wielu lat w całej Polsce i w dużej części Europy Środkowo - Wschodniej jako Centrum Polskiego Handlu odzieżowo - tekstylnego i obuwniczego. Mimo, że od momentu jego powstania w wielu miejscach pojawiły się nowe obiekty tego typu - nasze Centrum Handlowe pozostaje nadal największym w kraju. Składa  się  z  zespołu  kilku  targowisk   i położone jest na ok.150.000 m2 zadaszonej powierzchni. Na stanowiskach znaleźć można wyroby producentów krajowych, reprezentujących szeroko pojętą ofertę produkcji tekstylnej, jak również importerów.  W ostatnich latach zmienił się wygląd "bazarów". Obecnie sprzedający coraz bardziej odchodzą od handlu "z samochodu" na rzecz pawilonów o różnej powierzchni sięgającej nawet 100m2, pełniących funkcję hurtowni, a  w niektórych przypadkach przypominających salony sprzedaży.  Pozwala to na znacznie lepszą, stałą ekspozycję towaru, poprawia komfort pracy tak handlującym jak i ich klientom.

Powierzchnia Targowiska Gminnego w Tuszynie, mającego lokalizację przy Al. Jana Pawła II nr 70 wynosi 72.638 m2. Na w/w powierzchni zostały wzniesione wiaty handlowe z siecią dróg  wewnętrznych i drogą ewakuacyjną, oraz: 

         parkingi o powierzchni ok. 10.000 m2 w tym parking dozorowany 

    11 pawilonów handlowych do wynajęcia

      9 pawilonów gastronomicznych.    

  114 stanowisk handlowych niezadaszonych,  

1009 stanowisk handlowych zadaszonych, w tym 300 zabudowanych pawilonami będących własnością handlujących.

               

Powierzchnie stanowisk handlowych:   

                                                                                                         

                stanowisko handlowe zadaszone 15 m2,-               

                stanowisko handlowe niezadaszone 15 m2,-

Urząd Miasta i Gminy Tuszyn dysponuje

wolnymi miejscami handlowymi   na targowisku gminnym do zabudowy lub nie, jak również miejscami w kompleksie pawilonów gminnych. Informacja wytworzona przez / odpowiada za treść informacji:
  Grażyna Wielgosz - Kołodziejska [Kierownik Referatu Targowisk]
Informacja opublikowana przez:
  Artur Olasik dnia 17 czerwiec 2005 godz. 11:34
Ostatnia modyfikacja: [Rejestr zmian]
  Artur Olasik dnia 2 wrzesień 2010 godz. 14:14
Liczba odsłon:
  52500 od 17 czerwiec 2005 godz. 11:34  (średnio 9.32 odsłon/dobę)

Urząd Miasta w Tuszynie
tuszyn@tuszyn.info.pl